Emocje w Toruniu! Gruszecki trafił kluczową trójkę

,

Trójka Karola Gruszeckiego w końcówce spotkania pozwoliła Polskiemu Cukrowi Toruń pokonać TBV Start Lublin 87:86 w rozgrywanym awansem meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, chociaż później - dzięki akcjom Cheikha Mbodja - to gospodarze mieli pięć punktów przewagi. TBV Start ciągle był jednak niezwykle blisko, a dobrze radził sobie Mateusz Dziemba. Po trafieniu Devonte Upsona lublinianie doprowadzili do remisu, ale rzut Bartosza Diduszki ustawił wynik po 10 minutach na 22:20. W drugiej kwarcie ekipa trenera Davida Dedka potrafiła zdobyć nawet minimalną przewagę po rzucie wolnym Antona Gaddeforsa. Później swoje robił Aaron Cel, ale to ciągle nie dawało bezpiecznego prowadzenia torunianom. Dlatego kolejne rzuty Joe Thomassona i Jamesa Washingtona pozwoliły gościom wygrywać po pierwszej połowie 43:40.

W trzeciej kwarcie lublinianie uciekali już nawet na siedem punktów po akcji 2+1 Joe Thomassona. Trener Dejan Mihevc był zmuszony do obniżenia składu, a to przynosiło rezultaty, bo dzięki trójkom zespół zmniejszał straty. Później Karol Gruszecki sam zdobył siedem punktów z rzędu i doprowadził do remisu. Po zagraniu Damiana Kuliga Polski Cukier był na prowadzeniu - po 30 minutach 66:65. Czwarta część meczu był bardzo podobna - ciągle wyrównana. Nawet gdy gospodarze uciekali na cztery punkty, to szybko zmniejszał to trójką np. Mateusz Dziemba. Rzuty wolne Thomassona dały małą przewagę TBV Startowi na 40 sekund przed końcem. Ostatnie akcje były niezwykle emocjonujące, ale kluczową trójkę trafił Karol Gruszecki i to Polski Cukier zwyciężył 87:86!

Gruszecki zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Joe Thomasson z 29 punktami i 5 asystami.