Liga VTB: Pewna wygrana CSKA w Zielonej Górze

,

Silna rosyjska drużyna CSKA Moskwa pokonała w Zielonej Górze Stelmet Eneę BC aż 115:74 w ramach rozgrywek Ligi VTB.

,

Drużyna z Moskwy rozpoczęła ten mecz na pełnych obrotach i po kolejnych trójkach prowadziła już nawet 12:0. Przerwał to po dwóch minutach Michael Humphrey. Następnie, dzięki jednej z akcji Willa Clyburna przewaga gości wzrosła nawet do 14 punktów, a po 10 minutach i rzutach wolnych Daniela Hacketta było 33:18. W Stelmecie Enei najbardziej aktywny był Kodi Justice, ale jego dobra postawa niewiele zmieniała. W drugiej kwarcie nie do zatrzymania był ciągle Clyburn, a rewelacyjnie prezentował się Sergio Rodriguez. Po pierwszej połowie było 54:33.

Dzięki Markelowi Starksowi i Adamowi Hrycaniukowi zielonogórzanie w trzeciej kwarcie momentami nawiązywali rywalizację z CSKA. Później rosyjska ekipa zanotowała jednak m.in. serię 12:0, a skuteczny był Nikita Kurbanov. Po 30 minutach prowadziła już 91:57. W kolejnej części meczu “setkę” przekroczył Sergio Rodriguez, a przewaga wzrosła do 40 punktów. Ostatecznie liderzy Ligi VTB zwyciężyli 115:74.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - CSKA Moskwa 74:115 (18:33, 15:21, 24:37, 17:24)

Stelmet Enea: Justice 18, Starks 14, Planinić 9, Hrycaniuk 8, Koszarek 6, DeVoe 5, Humphrey 4, Sokołowski 4, Hosley 4, Mąkowski 2, Zamojski 0, Mokros 0

CSKA: Rodriguez 21, Clyburn 18, Kurbanov 15, Antonov 11, Hackett 11, Hunter 10, Peters 8, Vorontsevich 7, Bolomboy 6, Lopatin 5, Ukhov 3, Higgins 0