Liga VTB: VEF wygrywa w Zielonej Górze

,

VEF Ryga pokonał Stelmet Eneę BC Zielona Góra 92:78 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

W pierwszej kwarcie nieźle radzili sobie Michał Sokołowski oraz Darko Planinić, a dzięki trafieniu Quintona Hosleya to gospodarze prowadzili 21:18. Kluczowa w tym meczu była jednak druga część - wtedy zespół z Łotwy był nie do zatrzymania w ataku, rzucił aż 33 punkty w 10 minut i zaczął zdecydowanie uciekać. W całej drugiej połowie VEF kontrolował wydarzenia na parkiecie i ostatecznie odniósł pewne zwycięstwo - 92:78.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie trenera Igora Jovovicia był Markel Starks, który zdobył 14 punktów i 3 asysty. W ekipie z Zielonej Góry szansę na debiut otrzymali Michael Humphrey i Kodi Justice.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - VEF Ryga 78:92 (21:18, 17:33, 17:19, 23:22)

Stelmet Enea BC: Starks 14, Planinić 12, Humphrey 10, Sakić 9, Sokołowski 8, Hosley 7, Justice 6, Koszarek 5, Zamojski 4, Mokros 3, Hrycaniuk 0

VEF: Zack 25, Cosey 20, Mejeris 16, Misters 12, Ate 6, Cavars 5, Ausejs 5, Durham 3