Świetny mecz Kolendy, Trefl pokonuje HydroTrucka

,

Łukasz Kolenda rzucił 21 punktów, a jego Trefl Sopot pokonał HydroTruck Radom 97:93 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

,

HydroTruck bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, a dzięki trafieniom Carla Lindboma, Obiego Trottera i Jakuba Parzeńskiego mieli nawet osiem punktów przewagi. Straty odrabiali przede wszystkim zawodnicy podkoszowi, czyli Paweł Leończyk oraz Milan Milovanović. Dzięki Ianowi Bakerowi sopocianie po 10 minutach przegrywali tylko 24:27. W drugiej kwarcie zespół trenera Roberta Witki ciągle utrzymywał przewagę, bo m.in. na linii rzutów wolnych skuteczni byli Cullen Neal oraz Artur Mielczarek. Po późniejszych trafieniach Trottera byli lepsi nawet o 11 punktów. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, a swoje trójki trafiali Łukasz Kolenda oraz Damian Jeszke. Pierwsza połowa zakończyła się korzystnym dla radomian wynikiem 49:47.

Po rzucie Piotra Śmigielskiego w trzeciej kwarcie mieliśmy remis, ale już po chwili HydroTruck znowu miał przewagę. Dopiero późniejsze trafienia Pawła Leończyka i Łukasza Kolendy dały sopocianom prowadzenie. Trójka Damiana Jeszkego sprawiła, że po 30 minutach meczu było 71:66. W kolejnej części spotkania kolejne akcje kończyli Kolenda i Jeszke, a przewaga rosła do dziewięciu punktów. Starali się na to reagować Obie Trotter oraz Cullen Neal, ale to było za mało na ofensywnie rozpędzonych gospodarzy. W końcówce sytuację kontrolowali Kolenda i Varanauskas, a Trefl zwyciężył 97:93.

Łukasz Kolenda zakończył ten mecz z 21 punktami, 3 zbiórkami i 4 asystami. Obie Trotter zanotował 22 punkty i 6 asyst dla gości.