Udany debiut Kuliga! Polski Cukier pokonuje Trefl

,

Damian Kulig w debiucie w zespole Polskiego Cukru rzucił 17 punktów! Toruński zespół wygrał z Treflem Sopot 90:83 w niedzielnym starciu Energa Basket Ligi.

,

To Trefl był stroną przeważającą w pierwszych minutach spotkania - po trafieniu Piotra Śmigielskiego było 10:4. Za odrabianie strat wziął się Aaron Cel, a szybko swoje debiutanckie punkty zdobył Damian Kulig. Sopocianie mieli jednak w składzie Milana Milovanovicia i utrzymywali przewagę. Jednak akcje Cheikha Mbodja i Tomasza Śniega ustawiły wynik spotkania po pierwszej kwarcie na 23:22 dla gospodarzy. Drugą część meczu ekipa trenera Jukki Toijali rozpoczęła od małej serii 5:0, ale później - głównie dzięki Umehowi i Kuligowi - to torunianie byli stroną przeważającą. Spotkanie jednak się zdecydowanie wyrównało. Ostatecznie po trafieniu Bartosza Diduszki po pierwszej połowie było tylko 50:49 dla Polskiego Cukru.

W trzeciej kwarcie do zdobywania punktów włączyli się Karol Gruszecki i Rob Lowery, a zespół trenera Dejana Mihevca krok po kroku uciekał rywalom. Po wsadzie reprezentanta Polski torunianie mieli 11 punktów przewagi. Milan Milovanović oraz Grzegorz Kulka nie dawali za wygraną i odrabiali straty. Akcja wykończona przez Damiana Kuliga ustawiła wynik po 30 minutach na 70:64. W czwartej kwarcie Polski Cukier starał się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Kolejne trafienie Kuliga oznaczało dwunastopunktowe prowadzenie zespołu z Torunia. Tego sopocianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 90:83.

Damian Kulig w swoim debiucie w Polskim Cukrze zdobył 17 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty i 2 bloki. W ekipie gości wyróżniał się Milan Milovanović z 21 punktami i 7 zbiórkami.