BM Slam Stal lepsza w Radomiu

Sporo działo się niedzielnym meczu Energa Basket Ligi w Radomiu! Ostatecznie BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała HydroTruck 84:80.

Już po kilku minutach i kolejnych trafieniach Ivana Marasa oraz Shawna Kinga było 10:5 dla BM Slam Stali. Później przewaga gości dzięki Marasowi wzrosła nawet do siedmiu punktów. HydroTruck starał się odpowiadać przede wszystkim trafieniami Dudy Sanadze oraz Carla Lindboma, ale to w tym momencie było za mało na rywali. Po rzutach wolnych Kinga po 10 minutach było 20:17 dla ostrowian. W drugiej kwarcie radomianie zaczęli grać jeszcze lepiej w ofensywie. Wyróżniał się Jakub Parzeński, ale kluczowym graczem był Sanadze. To właśnie dzięki niemu i jego indywidualnej serii 8:0 ekipa trenera Roberta Witki wychodziła na prowadzenie. Rzut wolny Gruzina ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:42.

Trafienie Mike’a Scotta w trzeciej kwarcie doprowadziło do remisu. Mimo tego, to HydroTruck był stroną przeważającą. Swoje robili przede wszystkim Carl Lindbom oraz Cullen Neal. Siła ataku ekipy z Radomia była spora i dlatego po 30 minutach było 64:59. Czwartą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 10:0 - świetnie prezentował się w tym fragmencie przede wszystkim Przemysław Żołnierewicz. Później drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego była bardzo skuteczna na linii rzutów wolnych, co jeszcze bardziej powiększało jej prowadzenie. W końcówce gospodarze zbliżyli się jeszcze na dwa punkty, ale ostrowianie kontrolowali sytuację i wygrali 84:80.

Najlepszym strzelcem gości był Michał Chyliński z 16 punktami. Carl Lindbom zanotował dla gospodarzy 21 punktów i 5 zbiórek.