Sporo emocji w Warszawie. Legia lepsza od TBV Startu

,

Nie zabrakło emocji w meczu Energa Basket Ligi w Warszawie! Legia pokonała ostatecznie TBV Start Lublin 83:78.

,

Legia rozpoczęła od małej serii 5:0, ale goście szybko odpowiadali trafieniami Devonte Upsona. Ekipa z Warszawy po chwili ponownie uciekała - po 11 punktach z rzędu i trójce Mo Soluade było już 19:6. TBV Start miał spore problemy w ofensywie, a rywale doskonale to wykorzystali. Dzięki trafieniu Keanu Pindera po 10 minutach gospodarze wygrywali 23:8. Na początku drugiej kwarty James Washington i Devonte Upson robili wszystko, aby odrobić straty. Tego zadania nie ułatwiali świetni Soluade i Prewitt. Dopiero później, po trójkach Mateusza Dziemby i Urosa Mirkovicia lublinianie potrafili zbliżyć się na zaledwie trzy punkty. Ostatecznie po pierwszej połowie Legia wygrywała zaledwie 37:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Tane Spaseva dzięki trójkom Mo Soluade dość szybko prowadził już nawet 10 punktami. Starali się na to odpowiadać przede wszystkim Uros Mirković oraz Joe Thomasson, a później aktywny był też Michael Gospodarek. Po trafieniu Keanu Pindera po 30 minutach było 63:56. James Washington i Marcin Dutkiewicz nie poddawali się w czwartej kwarcie. Po kolejnej trójce tego ostatniego był remis! Późniejszy rzut z dystansu Joe Thomassona dał gościom nawet minimalną przewagę. Na minutę przed końcem bardzo ważną trójkę trafił jednak Jakub Karolak, a później na linii rzutów wolnych nie mylili się Soluade i Prewitt. Ostatecznie Legia zwyciężyła 83:78.

Omar Prewitt zanotował 21 punktów i 8 zbiórek dla gospodarzy. W ekipie gości wyróżniał się Devonte Upson z 17 punktami i 7 zbiórkami.