Legia wygrywa w Dąbrowie Górniczej

,

Legia wygrywa drugi mecz z rzędu w Energa Basket Lidze. Tym razem drużyna z Warszawy pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 80:74.

,

Legia zdecydowanie lepiej rozpoczęła to spotkanie. Pierwsze punkty zdobył co prawda Cleveland Melvin, ale 13 kolejnych zdobyli gracze z Warszawy. Od początku aktywny był przede wszystkim Sebastian Kowalczyk - później na jego akcje zaczął odpowiadać Mathieu Wojciechowski. Po 10 minutach było jednak 28:16. W drugiej kwarcie kilka skutecznych akcji pokazali Gabiński i Melvin, ale to ciągle było za mało na ekipę trenera Tane Spaseva. Dzięki późniejszym trafieniom Szymona Łukasiaka i Bena Richardsona MKS zbliżył się jednak na zaledwie pięć punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie Legia wygrywała zaledwie 42:39.

Na początku trzeciej kwarty po trafieniu Bartłomieja Wołoszyna drużyna trenera Jacka Winnickiego zdobyła minimalną przewagę. Legia odpowiedziała na to serią 11:0 i ponownie kontrolowała sytuację. Po 30 minutach było 62:52 dla gości. Czwartą część spotkania gospodarze rozpoczęli od siedmiu punktów z rzędu, dzięki czemu znacznie zmniejszyli straty. Zespół ze stolicy nie pozwalał jednak na nic więcej, a w kluczowych momentach trafiali Omar Prewitt i Mo Soluade. Ostatecznie Legia zwyciężyła 80:74.

Najlepszym zawodnikiem gości był Sebastian Kowalczyk, który zdobył 19 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst. 15 punktów i 5 asyst dla gospodarzy zanotował Bartłomiej Wołoszyn.