Kontrolowane zwycięstwo Arki nad GTK

,

Arka Gdynia kontrolowała spotkanie z GTK Gliwice i w ostatnim weekendowym meczu Energa Basket Ligi wygrała 86:70.

,

Mocny początek Arki, która po trójce Dariusza Wyki prowadziła nawet 9:2. Silny skrzydłowy był bardzo skuteczny, a jego kolejny rzut dawał nawet dziewięć punktów przewagi. Później w ataku otworzył się też Mikołaj Witliński - dzięki niemu było już 23:8. Po 10 minutach gdynianie wygrywali 11 punktami. W pierwszych akcjach drugiej kwarty obie drużyny nie były zbyt skuteczne, ale ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza cały czas kontrolowała sytuację. Ta część meczu była bardzo wyrównana, ale GTK ciągle nie potrafiło odrobiać strat, nawet mimo niezłej postawy Rileya Lachance’a. Po pierwszej połowie było 42:32.

Na początku trzeciej kwarty gliwiczanie zbliżyli się nawet na sześć punktów po trójce Piotra Robaka. Arka odpowiadała trafieniami Deividasa Dulkysa oraz Mikołaja Witlińskiego, ale zespół trenera Pawła Turkiewicza ciągle był blisko. M.in. dzięki Adamowi Łapecie Arka po 30 minutach prowadziła jednak 63:53. W czwartej kwarcie nadal aktywni byli Dulkys i Łapeta, trójkę dołożył też Witliński, a przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 18 punktów. Gdynianie mogli już spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Ostatecznie zwyciężyli 86:70.

Najlepszym graczem Arki był Mikołaj Witliński z 16 punktami i 4 zbiórkami. Myles Mack zdobył dla GTK 21 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty.