Ofensywny hit dla Stelmetu Enei

,

Niezwykle ofensywne spotkanie w Zielonej Górze! Stelmet Enea BC pokonał we własnej hali Arkę Gdynia 113:93 w sobotnim hicie Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był niezwykle efektowny, bo zawodnicy obu drużyn byli bardzo skuteczni. Dzięki trafieniom Michała Sokołowskiego i Markela Starksa po trzech minutach było już 15:12! Później minimalną przewagę potrafiła zdobywać Arka, ale trójka w samej końcówce kwarty pozwoliła Stelmetowi Enea wygrywać 29:28. Druga część meczu nadal była rozgrywana w szybkim tempie, a sama rywalizacja ciągle wyrównana. Następnie bardzo ważne trafienia notował Boris Savović, a zielonogórzanie mieli siedem punktów przewagi. W pewnym momencie zanotowali serię 10:0, a po pierwszej połowie było już 62:46 dla ekipy trenera Igora Jovovicia.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od pięciu kolejnych punktów, a to sprawiało, że jeszcze bardziej kontrolowali sytuację. Na to odpowiadał przede wszystkim James Florence, ale to ciągle było za mało. Po trójce Markela Starksa po 30 minutach gry Stelmet Enea wygrywał 93:70. Czwarta kwarta niewiele zmieniła, ponieważ Arka nie była w stanie odrobić tak dużych strat - nawet mimo lepszej gry Josha Bostica i Deividasa Dulkysa. W ekipie z Zielonej Góry na parkiecie pojawiali się kolejni gracze i oni również trafiali. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 113:93.

Najlepszym strzelcem Stelmetu Enei był Boris Savović z 21 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. James Florence rzucił 26 punktów dla gości.