Hiszpanie za silni dla Anwilu

,

Ekipa UCAM Murcia pokonała Anwil Włocławek 87:68 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Anwil bardzo dobrze wszedł w ten mecz - po trójce Walerija Lichodieja było już 7:2. Rywalizacja bardzo szybko się wyrównała, ale później do głosu doszli goście. Dzięki akcjom Sadiela Rojasa oraz Edu Durana po 10 minutach było 19:14 dla Hiszpanów. W drugiej kwarcie przeciwnicy uciekali nawet na 10 punktów, ale to nie załamało zespołu trenera Igora Milicicia. Włocławianie szybko odrabiali straty, a po trafieniach Chase’a Simona zdobywali nawet przewagę! Ostatecznie rzut Miltona Doyle’a oznaczał wynik 39:37 dla UCAM Murcia po pierwszej połowie.

Druga połowa nie była już tak udana dla mistrzów Energa Basket Ligi. Trzecia kwarta jeszcze dość długo była wyrównana, ale później bardzo ważne rzuty trafiali Sadiel Rojas i Charlon Kloof, a po 30 minutach gry goście mieli już 10 punktów przewagi. W czwartej kwarcie Anwil nie potrafił już odrobić strat. Jeszcze bardziej rozkręcał się Kloof, a ostatecznie dzięki akcji Lazara Muticia Hiszpanie zwyciężyli 81:72

Anwil Włocławek - UCAM Murcia 68:87 (14:19, 23:20, 12:20, 19:28)

Anwil: Simon 19, Michalak 19, Lichodiej 11, Sobin 5, Marković 5, Kostrzewski 4, Szewczyk 3, Łączyński 2, Zyskowski 0, Parzeński 0, Wadowski 0

UCAM: Kloof 15, Rojas 15, Doyle 14, Rudez 10, Delia 8, Cate 8, Soko 5, Urtasun 5, Duran 3, Oleson 2, Mutić 2, Martin 0