Liga VTB: Uniks pokonuje Stelmet Eneę

,

Uniks Kazań pokonał reprezentanta Energa Basket Ligi - Stelmet Eneę BC Zielona Góra 86:66 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale zespół z Zielonej Góry bardzo szybko nawiązał rywalizację - pomagali w tym Przemysław Zamojski i Adam Hrycaniuk. W końcówce pierwszej kwarty uaktywnił się również Markel Starks i to głównie dzięki niemu Stelmet Enea po 10 minutach prowadził 23:20. W drugiej części meczu goście mieli nawet pięć punktów przewagi, ale później bardzo dobrze radził sobie Jamar Smith, a dzięki akcji Evgeniya Kolesnikova to rosyjska ekipa wygrywała po 20 minutach 41:37.

Kluczowa dla losów tego spotkania okazała się trzecia kwarta. Przy remisie po 45 Uniks zanotował serię 14:0 i dzięki temu zaczął kontrolować sytuację na parkiecie. Tę niemoc przerwał dopiero Adam Hrycaniuk. Po 30 minutach i trafieniu Antona Ponkrashova było już jednak 61:50. Zespół trenera Igora Jovovicia przez trzy minuty czwartej kwarty nie potrafił zdobyć punktów, a gospodarze uciekali jeszcze bardziej. Świetnie radził sobie Trenton Lockett, a ostatecznie po kolejnej akcji Smitha mecz zakończył się wynikiem 86:66.

Uniks Kazań - Stelmet Enea BC Zielona Góra 86:66 (20:23, 21:14, 20:13, 25:16)

Uniks: Smith 20, Morgan 15, Lockett 13, McCollum 9, Ndour 8, Klimenko 7, Ponkrashov 6, Sergeev 3, Kaimakoglou 2, Kolesnikov 1, Bille 0, Koshcheev 0

Stelmet Enea BC: Starks 15, Savović 14, Sokołowski 11, Hrycaniuk 11, Zamojski 10, Matczak 3, Koszarek 2, Sakić 0, DeVoe 0, Mokros 0