Pewne zwycięstwo BM Slam Stali nad Miastem Szkła

,

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Miasto Szkła Krosno 94:60 w pierwszym spotkaniu 3. kolejki Energa Basket Ligi.

Goście bardzo dobrze weszli w ten mecz i po trafieniu Jabariego Hindsa prowadzili 7:2. BM Slam Stal szybko doprowadziła do wyrównania, a po późniejszej serii 8:0 powiększała przewagę. Świetnie radził sobie Mike Scott, uzupełniał go Shawn King, a po rzutach wolnych Daniela Szymkiewicza było już 27:11 po 10 minutach gry. Druga część meczu była już bardziej wyrównana. W zespole z Krosna bardzo aktywni byli Maciej Bojanowski i Filip Put, ale Miasto Szkła nie potrafiło zatrzymać Scotta i Kinga. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:31.

Shawn King rozkręcał się jeszcze bardziej w trzeciej kwarcie, a dodatkowo trójki trafiali Michał Nowakowski, Przemysław Żołnierewicz i Łukasz Majewski - dzięki temu przewaga ostrowian powiększała się do około 30 punktów. Po 30 minutach rywalizacji było już 75:46. Ostatnia część meczu niczego już tak naprawdę nie zmieniła. BM Slam Stal starała się grać efektownie i udowadniała, że zasługuje na tak wysokie prowadzenie. Ostrowianie zwyciężyli 94:60.

To było świetne spotkanie Shawna Kinga, który zdobył 23 punkty, 12 zbiórek i 4 asysty. 20 punktów dołożył do tego Mike Scott. Maciej Bojanowski rzucił 14 punktów dla Miasta Szkła.