Pierwsza wygrana TBV Startu

,

TBV Start odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi. Lublinianie pokonali na wyjeździe Miasto Szkła Krosno 87:73.

,

Już przed spotkaniem można było założyć, że to będzie wyrównana rywalizacja. I tak rzeczywiście było w pierwszych minutach. Późniejsze akcje Jordana Loveridge’a i Macieja Bojanowskiego dały osiem punktów przewagi gospodarzom. Trafienie z dystansu Charliego Westbrooka oznaczało prowadzenie krośnian 24:15 po 10 minutach meczu. W drugiej części meczu TBV Start zaczął krok po kroku odrabiać straty. Swoje robił James Washington, a świetne wejście zanotował Mateusz Dziemba - to właśnie dzięki niemu był remis. Akcja Earvina Morrisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie 42:41 dla lublinian.

W trzeciej kwarcie po trafieniach Jabariego Hindsa i Filipa Puta Miasto Szkła miało już ponownie pięć punktów przewagi, ale w zespole gości “rozkręcał się” Kacper Borowski. M.in. dzięki kolejnej akcji Dziemby był już remis - po 30 minutach utrzymał się wynik po 61. Ostatnia kwarta… nadal była bardzo zacięta i żadna z ekip nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. W końcówce zagrania Borowskiego i Mirkovicia oznaczały sześć punktów prowadzenia TBV Startu. Później skuteczny był też James Washington i to ekipa trenera Davida Dedka cieszyła się z wygranej 87:73.

Po 18 punktów dla TBV Start zdobyli James Washington i Kacper Borowski. 16 punktów i 4 zbiórki dla Miasta Szkła zanotował Jordan Loveridge.