Ofensywny mecz Polpharmy, Miasto Szkła pokonane

,

Polpharma Starogard Gdański zagrała świetnie w ataku i wygrała przed własną publicznością z ekipą Miasto Szkła Krosno 105:77 w spotkaniu 1. kolejki Energa Basket Ligi.

Od pierwszych minut bardzo aktywny był Justin Bibbins - to właśnie dzięki jego kolejnemu dynamicznemu wejściu na kosz gospodarze zdobyli siedem punktów przewagi. Miasto Szkła krok po kroku odrabiało straty, a dzięki akcji Jabariego Hindsa doprowadzili do wyrównania. Amerykanie w Polpharmie znowu nakręcali tempo i dzięki temu ich drużyna zdobywała przewagę - po 10 minutach było 26:23. Druga kwarta była bardzo podobna - ekipa trenera Artura Gronka uciekała, a rywale starali się gonić. Coraz lepiej prezentował się jednak Tre Bussey, z kolei krośnianie popełniali sporo strat. Trafienie Daniela Gołębiowskiego ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 57:40.

Justin Bibbins w trzeciej kwarcie nadal czarował rywali i dobrze wykorzystywał swoją szybkość. Jego kolejną asystę na wsad zamienił Kacper Młynarski, a przewaga starogardzian wzrosła do 20 punktów. Polpharma całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie, a trener Gronek mógł swobodnie rotować składem. Po 30 minutach meczu było 85:58. Po trójce Aleksandra Załuckiego przewaga wynosiła już 30 punktów. Miasto Szkła nie mogło już zagrozić gospodarzom tego spotkania. Ostatecznie zwyciężyli 105:77.

Tre Bussey zanotował w tym spotkaniu 21 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Justin Bibbins dołożył 19 punktów i 4 asysty. Dla Miasta Szkła 16 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty zanotował Jabarie Hinds.