Lotto Superpuchar Polski dla Polskiego Cukru

Polski Cukier Toruń pokonał Anwil Włocławek 72:68 i tym samym sięgnął po Lotto Superpuchar Polski! MVP spotkania o Puchar im. Adama Wójcika został Karol Gruszecki.

Jakub Parzeński w okresie przygotowawczym nie grał, ale w spotkaniu o Lotto Superpuchar Polski wyszedł w pierwszej piątce i efektownym wsadem zdobył pierwsze punkty dla Anwilu. Początek spotkania należał jednak do Polskiego Cukru, który po trafieniu Karola Gruszeckiego prowadził 8:4. Od tego momenty włocławianie zanotowali jednak serię 7:0 i zdobyli przewagę. Po 10 minutach wygrywali jednak tylko 17:15.

Drugą część meczu zespół trenera Igora Milicicia rozpoczął od mocnego ofensywnego uderzenia, a po trójce Walerija Lichodieja przewaga wzrosła do 12 punktów. Ekipa z Torunia nie zamierzała się poddawać - dzięki waleczności Tomasza Śniega i Karola Gruszeckiego zbliżyła się do stanu 33:27. Po trafieniu Chase’a Simona pierwsza połowa zakończyła się pięciopunktowym zwycięstwem Anwilu.

Po przerwie kibice w nowej hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie nadal oglądali wyrównane widowisko. Dopiero późniejsze rzuty Nikoli Markovicia i Chase’a Simona dały mistrzom Polski prowadzenie 46:37. Drużyna z Włocławka starała się od tego momentu kontrolować sytuację na boisku. Po 30 minutach i trójce Jarosława Zyskowskiego było 53:41.

Polski Cukier nie zamierzał się jednak poddawać i do końca walczył o korzystny wynik. Dzięki kolejnym akcjom Roberta Lowery’ego torunianie zbliżyli się nawet na trzy punkty, a to oznaczało, że ciągle mieli szansę na zwycięstwo. Na dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Karol Gruszecki! Końcówka była bardzo zacięta - w kluczowych momentach trójkę trafił Lowery, a niesamowity blok zanotował Mbodj. Dzięki temu torunianie zwyciężyli  72:68 i sięgnęli po Lotto Superpuchar Polski!

Puchar im. Adama Wójcika dla Polskiego Cukru Toruń wręczali: Olgierd Cieślik, Prezes Totalizatora Sportowego, Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Tomasz Budasz, Prezydent Gniezna.

Paterę dla Anwilu Włocławek wręczali Grzegorz Bałkowiec, Wicedyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji Energa SA, Marek Lembrych, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Koszykówki oraz Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi.