BM Slam Stal - Polski Cukier (2): Ostrowianie z drugą wygraną

,

D.J. Newbill rzucił aż 34 punkty, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa Polskiego Cukru. W końcówce spotkania kluczowy był Marc Carter, a BM Slam Stal wygrała 82:81 i prowadzi 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi. Transmisja meczu nr 3 we wtorek od godz. 17.30 w Polsacie Sport.

,

Stan rywalizacji: 2-0 dla BM Slam Stali

Najważniejsze wydarzenia: Twarda walka od pierwszych minut! Trochę lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy po trafieniu Stephena Holta prowadzili 6:2. Polski Cukier ciągle był blisko, a po trafieniu D.J. Newbilla potrafili nawet zdobyć przewagę. Amerykanin później nadal był świetny - dzięki niemu po pierwszej kwarcie goście wygrywali 22:14. W kolejnej części meczu akcje Cheikha Mbodja powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 10 punktów. Sytuację BM Slam Stali poprawiał Adam Łapeta, a trafienia Mateusza Kostrzewskiego dały prowadzenie ostrowianom. Ostatecznie po pierwszej połowie było 40:39 dla gospodarzy. W trzeciej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia kontrolował sytuację, a po rzutach Kostrzewskiego miał już 10 punktów przewagi. Polski Cukier wracał do gry - dzięki serii 11:1 i akcji Newbilla po 30 minutach przegrywał już tylko dwoma punktami! Na początku czwartej kwarty ważnym graczem był Aleksander Perka, który dawał gościom przewagę. Później trójki trafiał też Newbill, chociaż taką samą bronią odpowiadał Marc Carter. Ostatecznie to BM Slam Stal wygrała 82:81.

Najlepsi strzelcy: D.J. Newbill rzucił w tym meczu 34 punkty. Mateusz Kostrzewski zanotował 23 punkty i 5 zbiórek.

Ciekawostka: Trener Emil Rajković znany jest z tego, że lubi bardzo szeroko rotować składem. Tym razem już po pierwszych 8 minutach meczu na parkiecie pojawiło się 12 jego zawodników.

Statystyka: BM Slam Stal zanotowała aż 21 asyst (11 autorstwa Aarona Johnsona). Dla porównania - rywale tylko osiem.