#PucharEBL: Polski Cukier zagra w finale!

Polski Cukier Toruń pokonał PGE Turów Zgorzelec 79:72 i tym samym zagra w niedzielnym finale Pucharu Polski w Arenie Ursynów! Transmisja w Polsacie Sport od 17.30.

Najważniejsze wydarzenia: Zdecydowanie lepszy początek torunian, którzy po trafieniach Cheikha Mbodja prowadzili 10:2. Zgorzelczanie szybko wzięli się na odrabianie strat i nawet doprowadzili do remisu. Po 10 minutach było 17:16 dla Polskiego Cukru. Druga kwarta była niezwykle wyrównana, a obie drużyny mocno pracowały w defensywie. Nawet gdy PGE Turów zdobywał pięciopunktową przewagę, to ekipa trenera Dejana Mihevca błyskawicznie wyrównywała. Dzięki trafieniu Stefana Balmazovicia zgorzelczanie wygrywali po pierwszej połowie 36:33. Drużyny prowadzona przez trenera Michaela Claxtona utrzymywała małe prowadzenie w trzeciej kwarcie. Wicemistrzowie Polski starali się być blisko, ale po trójce Jakuba Patoki to ich rywale prowadzili 58:51. Czwartą kwartę zespół z Torunia rozpoczął od serii 8:0, a rywalizacja znowu była zacięta. W końcówce niezwykle ważne rzuty trafiali Glenn Cosey oraz Karol Gruszecki. To dawało przewagę Polskiemu Cukrowi, który ostatecznie zwyciężył 79:72.

Statystyka I: Karol Gruszecki jest w świetnej formie podczas Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Znowu został wybrany MVP spotkania - tym razem zdobył 26 punktów i 6 zbiórek.

Ciekawostka I: Glenn Cosey obchodził dzisiaj 26. urodziny! Ma podwójną okazję do świętowania - jego drużyna awansowała do finału, a on sam w sobotę zdobył 14 punktów i 5 asyst.

Statystyka II: Tym razem zespół z Torunia trafił tylko pięć trójek - to aż o 10 mniej w stosunku do ćwierćfinału.

Ciekawostka II: Bartosz Bochno w przeszłości występował w zespole z Torunia. W meczu przeciwko swojemu byłemu pracodawcy zanotował 6 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst.