Dogrywka w Gdyni dla BM Slam Stali

,

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. wygrała po dogrywce z Asseco Gdynia 79:78 w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i toczył się w rytmie kosz za kosz. W ekipie gości nieźle radził sobie Aaron Johnson, ale nie wystarczało to do budowania przewagi. Z drugiej strony wyróżnić można było Marcela Ponitkę. Po 10 minutach był remis po 17. Druga kwarta była bardzo długo niezwykle podobna. Asseco często stawało na linii rzutów wolnych, a goście błyskawicznie odpowiadali. Dopiero po późniejszej trójce Jure Skificia BM Slam Stal zdobyła czteropunktową przewagę. Atak gdynian całkowicie się zatrzymał, a po trafieniu z dystansu Michała Chylińskiego po pierwszej połowie było 33:24 dla zespołu trenera Emila Rajkovicia.

Asseco na początku trzeciej kwarty wreszcie zaczęło trafiać z dystansu, a to przełożyło się na zmniejszanie strat. Po świetnie wykończonej akcji przez Przemysława Żołnierewicza gospodarze przegrywali już tylko dwoma punktami. Po chwili trafienie Filipa Puta dało nawet remis, ale później ostrowianie znowu byli trochę lepsi. Ostatecznie dzięki trójce Mikołaja Witlińskiego po 30 minutach to gdynianie prowadzili 54:51. To oczywiście nie była przewaga, która mogła gwarantować zwycięstwo, ale po wsadzie Marcela Ponitki w czwartej kwarcie wzrosła ona nawet do ośmiu punktów. Drużyna trenera Przemysława Frasunkiewicza długo kontrolowała sytuację, chociaż rywale zmniejszali jeszcze straty - na minutę przed końcem nawet do różnicy jednej akcji. W końcówce gospodarze nie trafili dwóch ważnych wolnych, a do dogrywki doprowadził Jure Skifić. W dodatkowym czasie gry zobaczyliśmy pojedynek Krzysztofa Szubargi z Tomaszem Ochońko. Na 20 sekund przed końcem po wsadzie Adama Łapety to goście prowadzili jednym punktem. Kolejnej akcji Asseco już nie wykończyło i nie zdołało sfaulować. Ostatecznie to BM Slam Stal cieszyła się ze zwycięstwa 79:78.

Po 18 punktów dla gości rzucili Aaron Johnson i Jure Skifić. Po 16 punktów dla gospodarzy zanotowali Jakub Garbacz i Krzysztof Szubarga.

----

Turniej Finałowy Pucharu Polski koszykarzy ponownie zawita do Warszawy. Czołowe zespoły Energa Basket Ligi oraz gospodarz - Legia - od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego będą rywalizować o trofeum w hali Arena Ursynów. Bilety dostępne są na plk.ticketik.pl. Szczegóły na plk.pl/puchar_polski