Polski Cukier - Polpharma we wtorek, PGE Turów - Asseco w środę

,

We wtorek w ramach 19. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń podejmie Polpharmę Starogard Gdański, a w środę w meczu 18. serii PGE Turów Zgorzelec zagra z Asseco Gdynia. Przekazy wideo na Emocje.TV

Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard Gdański, wtorek, godz. 19.00

Przekaz wideo: Emocje.TV

Pierwszy mecz: 78:93 dla Polskiego Cukru (Tanksley 25 punktów - Cosey i Diduszko po 18 punktów)

Zapowiedź: Torunianie w piątek wygrali na wyjeździe z Miastem Szkła Krosno, natomiast Polpharma w sobotę musiała uznać wyższość Stelmetu Enei. Do zespołu ze Starogardu Gdańskiego dołączył ostatnio silny skrzydłowy Aleksandar Radukić, który w debiucie trafił cztery trójki. Ciekawe jak poradzi sobie z nim Aaron Cel. Kluczowym zawodnikiem Polskiego Cukru jest Glenn Cosey - jego pojedynki z Jakubem Schenkiem i Marcinem Fliegerem mogą mieć ogromny wpływ na wynik tego starcia.

Ciekawostki: Tomasz Śnieg i Łukasz Wiśniewski (obaj Polski Cukier) w przeszłości występowali w drużynie ze Starogardu Gdańskiego; Polski Cukier i Polpharma to dwie czołowe drużyny EBL pod względem skuteczności rzutów wolnych - odpowiednio 76,8 i 76,7 proc.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia, środa, godz. 18.30

Pierwszy mecz: 78:79 dla PGE Turowa (Ponitka 19 punktów - Balmazović 21 punktów)

Zapowiedź: Zgorzelczanie w weekend przegrali w Gliwicach z GTK. Asseco miało długą przerwę - swój ostatni mecz rozegrało 10 stycznia. Rod Camphor kontra Krzysztof Szubarga - pojedynek rozgrywających z pewnością będzie jednym z najważniejszych w tym spotkaniu. Ciekawie zapowiada się również starcie Camerona Ayersa i Przemysława Żołnierewicza, czyli czołowych strzelców obu ekip. Jak z Bradem Waldowem pod koszami poradzą sobie Dariusz Wyka i Mikołaj Witliński?

Ciekawostki: Krzysztof Szubarga (Asseco) spędza na boisku średnio ponad 33 minuty na mecz - to drugi wynik w całej EBL; Cameron Ayers (PGE Turów) to czwarty strzelec całej ligi ze średnią 18,2 punktu w każdym spotkaniu