LM: Mistrzowie ogrywają Besiktas

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Besiktas Sompo Japan Stambuł 99:96 w kolejnej serii spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów. 16 punktów dla gospodarzy rzucił Thomas Kelati.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale później to Besiktas zaczął zdobywać przewagę dzięki trafieniom Ryana Boatrighta oraz D.J. Strawberry’ego. W pewnym momencie goście prowadzili już siedmioma punktami, ale w końcówce kwarty serią 7:0 popisał się Stelmet Enea i po akcji Adama Hrycaniuka wygrywał 22:20 po 10 minutach gry. Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli od sześciu punktów z rzędu, dzięki czemu powiększali swoją przewagę. Dzięki Thomasowi Kelatiemu i Vladimirowi Dragiceviciowi długo udawało im się ją utrzymywać. Rzut Juana Palaciosa zbliżył turecką drużynę do stanu 49:44 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Kyle Weems i D.J. Strawberry utrzymywali ekipę trenera Ufuka Saricia w grze. W pewnym momencie goście zanotowali jednak serię 7:0 i po trafieniu Josha Adamsa doprowadzili do wyrównania. Dzięki m.in. Nikoli Markoviciowi oraz Jamesowi Florencowi zielonogórzanie prowadzili po 30 minutach 70:69. To zapowiadało ogromne emocje w czwartej kwarcie. I tak właśnie było, bo żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi i każdy rzut mógł zadecydować o prowadzeniu. W końcówce kluczową trójkę trafił Przemysław Zamojski, a później skuteczny na linii rzutów wolnych był Florence. Ostatecznie Stelmet Enea BC wygrał 99:96

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Besiktas Sompo Japan Stambuł 99:96 (22:20, 27:24, 21:25, 29:27)

Stelmet Enea BC: Kelati 16, Dragicević 14, Florence 12, Marković 12, Gecevicius 9, Mokros 8, Hrycaniuk 8, Zamojski 8, Koszarek 7, Matczak 5

Besiktas Sompo Japan: Adams 18, Strawberry 17, Palacios 17, Boatright 11, Diebler 10, Sanli 8, Weems 8, Veyseloglu 7, Geyik 0, Sipahi 0