LM: Niemcy lepsi od Rosy

,

Niemiecka ekipa Medi Bayreuth pokonała Rosę Radom 90:85 w kolejnym spotkaniu Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Spotkanie na samym początku było bardzo wyrównane, a Rosa potrafiła nawet wychodzić na prowadzenie po rzutach Kevina Puntera. W końcówce pierwszej części gry trafiać zaczęli De’Mon Brooks oraz Assem Marei i to dzięki nim gospodarze wygrywali 23:16 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie radomianie imponowali w ofensywie. Świetny nadal był Punter, a do ataku włączyli się Patrik Auda oraz Ryan Harrow. To wystarczyło nie tylko do tego, aby odrobić wszystkie straty, ale także zdobyć przewagę 48:46 po pierwszej połowie.

Trzecia kwarta okazała się być kluczową. Tym razem to Medi Bayreuth był nie do zatrzymania w ofensywie i krok po kroku budował swoje prowadzenie. Największy udział miał w tym Gabe York, a po trafieniu Johna Coxa gospodarze wygrywali już 76:63 po 30 minutach gry. Rosa ambitnie walczyła do samego końca o lepszy wynik. Pogoń była możliwa dzięki Igorowi Zajcewowi i Patrikowi Audzie, ale ostatecznie nie przyniosła ona zamierzonego rezultatu. To niemiecka ekipa zwyciężyła 90:85.

Medi Bayreuth - Rosa Radom 90:85 (23:16, 23:32, 30:15, 14:22)

Medi: York 20, Marei 13, Brooks 11, Robinson 10, Cox 9, Seiferth 8, Linhart 5, Wachalski 5, Amaize 4, Doreth 3, McCrea 2

Rosa: Auda 22, Punter 21, Harrow 13, Zajcew 10, Piechowicz 8, Sokołowski 5, Szymkiewicz 2, Zegzuła 2, Szymański 2, Bojanowski 0