Dwa nowe kontrakty w Starogardzie Gdańskim

|

Dwa nowe kontrakty w Starogardzie Gdańskim
fot. Andrzej Romański

Maciej Poznański (19 lat, 191 cm) oraz Filip Pruefer (21 lat, 208 cm) podpisali kontrakty z Polpharmą Starogard Gdański.

Poznański dołączył do Polpharmy w trakcie minionego sezonu. Zagrał w czterech spotkaniach, notując łącznie cztery punkty. Wcześniej był związany z drużyną z Kutna oraz z SMS PZKosz Władysławowo.

Pruefer w minionym sezonie występował w Polfarmexie. W sześciu spotkaniach w PLK zdobył łącznie 9 punktów i 7 zbiórek. W drugoligowych rezerwach notował średnio 11,6 punktu i 9,4 zbiórki na mecz. W przeszłości był związany z klubami z Poznania i Wrocławia (wicemistrzostwo Polski do lat 20 w 2016 roku), grał też w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U16, U18, U20).

- Grając w Polpharmie mam nadzieję rozwinąć swoje umiejętności. Trener przekonał mnie do podpisania kontraktu kilkoma argumentami. Po pierwsze, obiecał mi dać szansę występów na poziomie PLK. Po drugie, liczę na indywidualne treningi z Miliją Bogiceviciem. Polpharmie mogę dać swoją waleczność oraz ambicję, której mi nigdy nie brakowało - mówi na oficjalnym fanpage’u zespołu Filip Pruefer.