BM Slam Stal - Stelmet (4): Remis! Będzie decydujące starcie

,

Ogromne emocje w Ostrowie Wielkopolskim! Stelmet w końcówce meczu gonił wynik, ale ostatecznie to BM Slam Stal wygrała 58:57 i tym samym doprowadziła do piątego spotkania w tym półfinale Polskiej Ligi Koszykówki. Decydujące starcie w Zielonej Górze w poniedziałek od 17.30 w Polsacie Sport.

Stelmet tym razem wyszedł w dość przewidywalnym składzie i od początku chciał podkreślić swoje przewagi – dlatego po rzutach Vladimira Dragicevicia zdobywał czteropunktowe prowadzenie. Później BM Slam Stal złapała jednak swój rytm i po kontrach Mateusza Kostrzewskiego miała przewagę 11:8. Mimo że zielonogórzanie później zanotowali dobry fragment, to ostatecznie po pierwszej kwarcie to gospodarze wygrywali 20:15.

Zaraz na początku drugiej kwarty świetna gra Jamesa Florence’a doprowadziła do wyrównania. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo dobra współpraca Aarona Johnsona z Shawnem Kingiem znowu oznaczała przewagę ekipy trenera Emila Rajkovicia. Mistrzowie grali przede wszystkim lepiej w obronie, ale i tak nie potrafili do końca zatrzymać ostrowian. Gospodarze po pierwszej połowie wygrywali 36:30.

W pierwszych minutach trzeciej kwarty BM Slam Stal miała nawet osiem punktów przewagi, choć Stelmet próbował zmieniać sytuację rzutami Thomasa Kelatiego i Armaniego Moore’a. Nic to jednak nie dawało – po rzutach wolnych Szymona Szewczyka było 47:35 dla gospodarzy. W końcówce zielonogórzanie lekko zmniejszali straty – m.in. dzięki akcji Nemanji Djurisica zbliżyli się na dziewięć punktów.

Dwa trafienia Szymona Szewczyka dawały ponownie trochę spokoju ostrowianom na początku ostatniej kwarty. Trójki Przemysława Zamojskiego i Thomasa Kelatiego znowu jednak dawały nadzieję ekipie trenera Artura Gronka. Po późniejszej akcji Łukasza Koszarka goście zbliżyli się nawet na pięć punktów. BM Slam Stal całkowicie zatrzymała się w ataku, a Stelmet do końca walczył o zwycięstwo. Na około 35 sekund przed końcem kolejne trafienie rozgrywającego zbliżyło zielonogórzan na zaledwie punkt! Stelmet miał też ostatnią akcję w ofensywie w tym meczu. Z dystansu nie trafił jednak Kelati i to ostrowianie wygrali 58:57. Tym samym doprowadzili do piątego starcia w półfinale Polskiej Ligi Koszykówki.