Rosa - Polfarmex (2): Zacięty mecz dla radomian

,

Rosa po wyrównanym niedzielnym spotkaniu pokonała Polfarmex 63:56, a to oznacza, że radomianie w serii ćwierćfinałowej play-off Tauron Basket Ligi wygrywają już 2-0 i są blisko awansu. Mecz nr 3 w środę 4 maja o godz. 20.00 w Kutnie. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Pierwsze minuty spotkania były zacięte, ale już po chwili swój rytm w ataku odnalazła Rosa, która po serii 9:0 i świetnych akcjach Michała Sokołowskiego oraz C.J. Harrisa prowadziła 12:4. Następnie dobry fragment meczu zanotował Polfarmex – m.in. dzięki trafieniom Michaela Frasera oraz Mateusza Bartosza zbliżył się na zaledwie punkt. Swoje dołożyli jednak Torey Thomas oraz Daniel Szymkiewicz i to radomianie byli górą po 10 minutach – 17:12. W drugiej części meczu po rzutach Igora Zajcewa gospodarze mieli już 10 punktów przewagi. Późniejsze akcje Josha Parkera, Jarosława Zyskowskiego i Michała Gabińskiego co prawda zmniejszały straty gości, ale nie na tyle, aby zagrozić ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego. Dobrze prezentował się Zajcew, a dzięki kolejnej akcji Harrisa gospodarze wygrywali po pierwszej połowie 34:27.

Po serii 8:0 i kolejnych trafieniach Josha Parkera oraz Jarosława Zyskowskiego w trzeciej kwarcie Polfarmex zbliżył się do gospodarzy na zaledwie jeden punkt. Rosa odskoczyła jeszcze po trójce Damiana Jeszke, ale późniejsze rzuty Michała Gabińskiego oraz Michaela Frasera oznaczały, że kutnianie zdobyli przewagę. Z dystansu w tej części meczu zdążył rzucić jeszcze Torey Thomas i dzięki niemu radomianie wygrywali 45:44 po 30 minutach rywalizacji. W ostatniej kwarcie zespół trenera Jarosława Krysiewicza kilkakrotnie doprowadzał do remisu, ale w kluczowym momencie spotkania - na dwie minuty przed końcem - Rosa mogła liczyć na swoich liderów. Najpierw akcję 2+1 zanotował C.J. Harris, później trójkę trafił Thomas, a punkty dorzucił jeszcze Kim Adams. To pozwoliło gospodarzom prowadzić 60:52, a Polfarmex nie miał już zbyt wiele czasu na odpowiedź. Ostatecznie radomianie wygrali 63:56.

C.J. Harris był najlepszym strzelcem Rosy z 22 punktami. 16 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty dołożył Torey Thomas. W ekipie gości po 16 punktów zanotowali Michał Gabiński i Josh Parker.

Rosa prowadzi 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 3 w środę 4 maja o godz. 20.00 w Kutnie. Transmisja w Polsacie Sport News.