Anwil - King Wilki Morskie (2): Włocławianie blisko półfinału

,

Anwil Włocławek pokonał King Wilki Morskie Szczecin 68:50 i tym samym prowadzi już 2-0 w serii ćwierćfinałowej play-off Tauron Basket Ligi. Mecz nr 3 w środę 4 maja o godz. 18.00 w Szczecinie. Przekaz wideo na Emocje.TV

Początek meczu był nerwowy dla obu stron. King Wilki Morskie próbował uruchomić swoją największą broń, czyli rzuty z dystansu, ale był bardzo nieskuteczny. Anwil też nie grał w tym meczu najlepiej w ataku, ale imponował w obronie, dzięki czemu po trafieniach Davida Jelinka i Kervina Bristola prowadził 13:2. Szczecinianie w pierwszej kwarcie zanotowali zaledwie dziewięć punktów, a gospodarze mieli ich na koncie 18. Druga część meczu była właściwie bardzo podobna – niezbyt efektowna. Ekipa trenera Igora Milicicia była jednak konsekwentna i nie pozwalała na wiele w ataku przeciwnikom. Dobre wejście miał Danilo Andjusić, sporo punktów dodawał Jelinek, a to sprawiało, że po pierwszej połowie Anwil wygrywał 33:17.

W trzeciej kwarcie po trafieniach Russella Robinsona i C.J. Aikena goście zmniejszyli straty do 12 punktów, ale włocławianie na więcej już nie pozwolili. Anwil mógł kontrolować sytuację, ponieważ skuteczni z dystansu byli Danilo Andjusić oraz Piotr Stelmach. Przed ostatnią częścią meczu zespół prowadzony przez trenera Igora Milicicia wygrywał aż 48:29. Czwarta kwarta była już dużo bardziej wyrównana, ale przewaga gospodarzy była już zbyt wyraźna, aby King Wilki Morskie mógł ją zniwelować. Bardzo starali się Brandon Brown i Frank Gaines, ale włocławianie wygrali ostatecznie 68:50.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Danilo Andjusić z 15 punktami. 12 punktów i cztery zbiórki dołożył David Jelinek. W ekipie gości na wyróżnianie zasłużył Frank Gaines z 13 punktami i czterema zbiórkami.

Anwil prowadzi już 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 3 w środę 4 maja o godz. 18.00 w Szczecinie. Przekaz wideo na Emocje.TV