,

Lista aktualności

Ireland nowym rozgrywającym Trefla

Anthony Ireland (24 lata, 175 cm) został nowym zawodnikiem Trefla Sopot. Amerykanin został już zgłoszony do rozgrywek i będzie mógł zagrać w najbliższej kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Ireland jest absolwentem uczelni Loyola Marymount - po jej ukończeniu rozegrał trzy mecze w Lidze Letniej NBA w barwach Los Angeles Lakers. Jego pierwszym klubem w Europie był zespół ES Chalon-sur-Saone. W sezonie 2014/2015 zdobywał w lidze francuskiej średnio 9,2 punktu i 3,4 asysty na mecz.

Obecne rozgrywki Amerykanin rozpoczynał w ekipie SEFA Arkadikos. W ośmiu spotkaniach rozegranych w Grecji notował średnio 7 punktów i 1,6 asysty.

- Nasz nowy zawodnik to rozgrywający, który swój niski wzrost rekompensuje szybkością i solidnymi umiejętnościami strzeleckimi. Liczymy, że wniesie do drużyny to, czego nam często brakowało w naszych dotychczasowych występach. Mam tu na myśli wyprowadzanie szybkiego ataku, lepszą organizację gry i pewny rzut z dystansu - mówi na oficjalnej stronie zespołu Zoran Martić, trener Trefla Sopot.

Anthony Ireland podpisał kontrakt do końca sezonu 2016/2017. Po zakończeniu obecnych rozgrywek klub będzie miał możliwość rozwiązania umowy.