Euroliga: Barcelona za silna dla mistrzów Polski

,

FC Barcelona Lassa pokonała w Zielonej Górze Stelmet 93:64 w kolejnym spotkaniu elitarnej Euroligi. Najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski był Mateusz Ponitka z 11 punktami i sześcioma zbiórkami.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a Stelmet po trafieniach Mateusza Ponitki, czy Łukasza Koszarka potrafił wyjść na prowadzenie. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gości. Barcelona mogła liczyć na trójki Alexa Abrinesa i Justina Doellmana, dzięki czemu po 10 minutach wygrywała 24:18. W drugiej części meczu po pięciu punktach z rzędu zdobytych przez Dee Bosta zielonogórzanie zbliżyli się na jeden punkt. Później ponownie skuteczność z dystansu pokazali Katalończycy. Po trójkach Carlosa Arroyo i Brada Olesona mieli już przewagę 10 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem 44:35 dla gości.

Trzecia kwarta była kluczowa dla tego spotkania. Ekipa z Hiszpanii ciągle utrzymywała świetną skuteczność z dystansu i dzięki temu powiększała swoją przewagę. Po kolejnym trafieniu Carlosa Arroyo FC Barcelona prowadziła już nawet 69:48. Ostatnia część meczu nie poprawiła sytuacji mistrzów Polski. Rywale byli rozpędzeni i jeszcze bardziej powiększali swoją przewagę. W końcówce trener Saso Filipovski zdecydował się więc na wpuszczenie na parkiet młodych graczy - Marcela Ponitkę i Kamila Zywerta. Katalońska ekipa wygrała aż 93:64.

Stelmet Zielona Góra - FC Barcelona Lassa 64:93 (18:24, 17:20, 15:25, 14:24)

Stelmet: Mat. Ponitka 11, Hrycaniuk 10, Borovnjak 10, Bost 9, Koszarek 9, Djurisić 8, Szewczyk 4, Gruszecki 3, Zywert 0, Mar. Ponitka 0, Moldoveanu 0, Zamojski 0

FC Barcelona: Abrines 16, Vezenkov 15, Arroyo 15, Tomić 12, Satoransky 10, Doellman 9, Samuels 6, Oleson 3, Perperoglou 3, Diagne 2, Ribas 2, Eriksson 0