O brąz (2): Energa Czarni górą, będzie trzeci mecz

,

Energa Czarni wygrała z Rosą w Radomiu 77:75 i tym samym doprowadziła do wyrównania w rywalizacji o brązowe medale Tauron Basket Ligi. Trzecie spotkanie, które wyłoni zwycięzcę tej serii, zostanie rozegrane w Słupsku w środę o godz. 18.15.

,

Po bardzo wyrównanych pierwszych minutach spotkania przewagę zaczęli zdobywać gospodarze. Po serii 12:0 i trafieniu Johna Turka Rosa prowadziła 16:6. Później ta przewaga wzrosła nawet do 17 punktów, a nie do zatrzymania był Mike Taylor. Dzięki trafieniu Urosa Mirkovicia radomianie wygrali pierwszą kwartę 30:14. Druga część meczu była podobna… ale na korzyść Energi Czarnych. Słupszczanie ulepszyli swoją obronę, a w ataku bardzo aktywny był Jarosław Mokros (10 punktów w niecałą minutę). Dzięki niemu gościom udało się zbliżyć na siedem punktów. Później świetnie radził sobie też Mantas Cesnauskis. To po jego trafieniu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:46 dla zespołu trenera Donaldasa Kairysa.

W trzeciej kwarcie Energa Czarni potrafiła prowadzić pięcioma punktami po rzucie Drago Pasalicia, ale od tego momentu serią 8:0 popisali się gospodarze. Końcówka tej części meczu należała do Danny’ego Gibsona – dzięki jego dwóm akcjom Rosa wygrywała 66:62. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, ale częściej małą przewagę mieli słupszczanie. Na około 40 sekund przed końcem dzięki trafieniu Callistusa Eziukwu prowadzili trzema punktami. Gdy później faulowany Jarosław Mokros wykorzystał tylko jeden rzut wolny ta przewaga stopniała do dwóch punktów. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał jeszcze szanse na zwycięstwo, ale z dystansu nie trafiali Uros Mirković i Robert Witka. Ostatecznie goście wygrali 77:75, a to oznacza, że o tym, kto zdobędzie brązowe medale Tauron Basket Ligi zadecyduje trzeci mecz w Słupsku.

Najlepszym zawodnikiem gości był Mantas Cesnauskis z 19 punktami. Jerel Blassingame dodał do tego 14 punktów i siedem asyst. John Turek zdobył dla gospodarzy 16 punktów i pięć zbiórek.

Trzecie spotkanie, które wyłoni zwycięzcę tej serii, zostanie rozegrane w Słupsku w środę o godz. 18.15.