AZS - Rosa (1): Witka bohaterem gości

,

Ogromne emocje w Koszalinie! Po rzucie Roberta Witki Rosa pokonała AZS 57:55 w pierwszym meczu ćwierćfinału play-off Tauron Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem gości był Mike Taylor, który zdobył 24 punkty. Spotkanie nr 2 już w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Radomianie na początku meczu byli nie do zatrzymania. Po akcjach Mike’a Taylora prowadzili 7:0, a później ich przewaga wzrosła nawet do 11 punktów. Sytuację AZS zmieniło dopiero pojawienie się na parkiecie Szymona Szewczyka. Dzięki jego trafieniom koszalinianie zbliżyli się na pięć punktów, ale to zespół trenera Wojciecha Kamińskiego po pierwszej kwarcie wygrywał 20:12. W drugiej części meczu Rosa miała przestój w grze ofensywnej, co doskonale wykorzystali gospodarze. Zanotowali serię 8:0 i po rzucie Qyntela Woodsa przegrywali tylko dwoma punktami. Goście mogli liczyć jednak na Roberta Witkę i Łukasza Majewskiego – dlatego po pierwszej połowie prowadzili 33:27.

W trzeciej kwarcie Rosa kontrolowała przebieg gry. Co prawda AZS potrafił zbliżyć się na dwa punkty, ale kolejne trafienia Taylora oraz Majewskiego uspokajały sytuację gości. W ostatniej części meczu radomianie wygrywali 48:41, ale od tego momentu gospodarze zanotowali serię 10:2 i dzięki akcji 2+1 Qyntela Woodsa wyszli na prowadzenie. Końcówka spotkania była bardzo zacięta. Na około siedem sekund przed końcem rzut Dante Swansona dawał sukces AZS. W kolejnej akcji, po przerwie dla trenera Kamińskiego, kluczową trójkę trafił jednak Robert Witka i to on został bohaterem spotkania. Rzut na zwycięstwo miał jeszcze Woods, ale chybił. Ostatecznie Rosa wygrała 57:55 i prowadzi 1:0 w serii.

Najlepszym zawodnikiem gości był Mike Taylor, który zdobył 24 punkty. John Turek dołożył 10 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Qyntel Woods z 21 punktami i 11 zbiórkami.

Spotkanie nr 2 już w niedzielę o godz. 20.00. Transmisja w Polsacie Sport News.