Europuchar: Francuzi lepsi o trzy punkty

,

Ekipa Paris Levallois pokonała PGE Turów Zgorzelec 74:71 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Europucharu. Najlepszym zawodnikiem mistrzów Polski był Mardy Collins z 15 punktami. Rewanż 11 marca o godz. 19.00 w Zgorzelcu.

,

Gospodarze świetnie zaczęli ten mecz – po trójce Giovana Oniangue było 7:2. Później ważne rzuty trafiał Mardy Collins, a po rzucie wolnym Aleksandra Czyża PGE Turów zdobył trzypunktowe prowadzenie. Pierwsza kwarta była jednak bardzo wyrównana – ostatecznie dzięki trafieniu Damiana Kuliga zgorzelczanie wygrali ją 19:17. Druga część meczu była bardzo podobna. Co prawda paryżanie po trafieniu Jean-Baptiste-Adolphe’a mieli pięć punktów przewagi, ale kilka minut później akcje Collinsa, Jaramaza i Chylińskiego dały jednopunktowe prowadzenie gościom. Pierwsza połowa była jednak lepsza dla Francuzów – to oni wygrywali 37:33.

Dobry fragment gry w wykonaniu Chrisa Wrighta i Vlada Moldoveanu dał nawet pięć punktów przewagi PGE Turowowi w trzeciej kwarcie. Pod koniec tej części meczu skuteczni byli jednak Maleye Ndoye i Louis Labeyrie, a Paris Levallois zbliżył się na dwa punkty. Ostatnia kwarta była zacięta, ale na dwie minuty przed końcem dwie akcje Blake’a Schilba dały prowadzenie gospodarzom 70:65. Zgorzelczanie w samej końcówce zniwelowali tę stratę do jednego punktu, ale wynik rzutem z dystansu ustalił Mike Green.

Paris Levallois - PGE Turów Zgorzelec 74:71 (17:19, 20:14, 16:22, 21:16)

Paris Levallois: Oniangue 12, Schilb 11, Ford 10, Labeyrie 9, Christmas 9, Green 8, Jean-Baptiste-Adolphe 6, Ndoye 6, Sane 3, Corosine 0, Lang 0

PGE Turów: Collins 15, Kulig 12, Chyliński 11, Moldoveanu 10, Wright 9, Taylor 7, Jaramaz 6, Czyż 1, Gospodarek 0, Karolak 0