Nowy rekord w Meczu Słodkich Serc - 240 kg słodyczy

,

W tym roku odbył się 21. Mecz Słodkich Serc rozgrywany w ramach akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Po raz drugi z rzędu w Lublinie gościła ekstraklasowa ROSA Radom. Goście okazali się minimalnie lepsi od koszykarzy WIKANY STARTU Lublin (83:79), jednak najważniejszą informacją dnia był nowy rekord zebranych słodyczy - 240 kg!

,

Zobacz galerię zdjęć z Meczu Słodkich Serc

Tradycyjnie biletem wstępu na mecz był podarunek w postaci słodyczy dla maluchów z lubelskich domów dziecka. Przy okazji meczu udało się pobić ubiegłoroczny rekord i zgromadzić aż 240 kg słodkości! Informację tą podała tuż po ostatniej syrenie Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin będąca jednym z głównych pomysłodawców akcji pomocy dzieciom.

Meczowi, który został rozegrany pod honorowym patronatem marszałka Sławomira Sosnowskiego, jak zwykle towarzyszyły różne atrakcje. Podczas przerwy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej. W trakcie meczu prowadzący rozrzucili piłki dla kibiców, a w przerwie między trzecią a czwartą kwartą odbył się konkurs trójek. W konkursie wystąpiło po dwóch zawodników WIKANY STARTU Lublin - Alan Czujkowski i Bryon Allen, ROSY Radom - Danny Gibson i Jakub Zalewski oraz gościnnie dwie zawodniczki drużyny Pszczółka AZS UMCS Lublin - Angel Robinson i Hanna Luburgh. Bezkonkurencyjny był Danny Gibson, który popisał się niesamowitą skutecznością trafiając 7 na 9 rzutów.

WIKANA START Lublin – ROSA Radom 79:83 (15:26, 15:21, 26:11, 23:25)

WIKANA START: Lewandowski 17, Allen 16 (4x3), Wojdyła 5 (1x3), Czujkowski 4, Śmigielski – Cooksey 13 (1x3), Trojan 9, Billing 8 (2x3), Ł. Diduszko 7.

ROSA: Szymkiewicz 21 (3x3), Gibson 16 (1x3), Turek 15, Sokołowski 9, Witka 2 – Adams 6, Miklović 6 (1x3), Zalewski 5, Bonarek 3, Schenk.