Europuchar: Lokomotiw ogrywa Stelmet

,

Lokomotiw Kubań Krasnodar pokonał Stelmet Zielona Góra 78:68 w kolejnym spotkaniu Europucharu. Najlepszym zawodnikiem wicemistrzów Polski był Adam Hrycaniuk z 19 punktami.

,

Początek spotkania był bardzo dobry dla wicemistrzów Polski. Po trójce Przemysława Zamojskiego Stelmet prowadził 8:4. Później spotkanie zdecydowanie się wyrównało, chociaż ciągle lekką przewagę utrzymywali zielonogórzanie. Bardzo dobrze radził sobie Quinton Hosley i to m.in. dzięki niemu goście wygrywali 17:16. W połowie drugiej części meczu po rzucie Derricka Browna Lokomotiw prowadził 34:30, ale ekipa trenera Saso Filipovskiego bardzo szybko wróciła do skutecznej gry. Kolejna trójka Zamojskiego i akcja Chevona Troutmana pozwoliły zielonogórzanom mieć sześciopunktową przewagę po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Stelmet potrafił wygrywać 49:43 po akcji Łukasza Koszarka, ale ekipa z Krasnodaru szybko odrabiała te straty. Kluczowe były akcje Alexeya Zhukanenko – po jego pięciu punktach z rzędu to Lokomotiw prowadził czterema punktami. Stelmet miał spore problemy w ofensywie, co doskonale wykorzystali gospodarze. Rzuty wolne Malcolma Delaneya dały im przewagę 64:56. W ostatniej kwarcie wicemistrzowie Polski nie potrafili już nawiązać walki z rosyjskim zespołem. Ostatecznie Lokomotiw wygrał 78:68.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Zielona Góra 78:68 (16:17, 23:28, 26:11, 13:12)

Lokomotiw: Brown 17, Voronov 16, Delaney 15, Randolph 10, Grigoryev 10, Zhukanenko 6, Kurbanov 2, Balashov 2, Zubkov 0

Stelmet: Hrycaniuk 19, Zamojski 14, Hosley 9, Cel 5, Kucharek 5, Troutman 5, Koszarek 4, Johnson 4, Burtt 3, Chanas 0