Turniej w Wałbrzychu, dzień I

,

Podczas pierwszego dnia towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Wałbrzychu Rosa Radom pokonała Śląsk Wrocław 70:67, natomiast mistrzowie Polski PGE Turów Zgorzelec poradzili sobie z Polfarmexem Kutno (86:70).

,

Radomianie wygrali przede wszystkim dzięki świetnemu początkowi spotkania. W ostatniej kwarcie rywale starali się gonić wynik, ale ostatecznie to Rosa była lepsza. Świetny mecz rozegrał John Turek, który zdobył 23 punkty. Jakub Dłoniak rzucił dla Śląska 24 punkty.

Śląsk Wrocław - Rosa Radom 67:70 (8:21, 19:18, 19:19, 21:12)

Rosa: Turek 23, Sokołowski 18, Witka 8, Jeszke 7, Szymkiewicz 4, Majewski 3, Adams 3, Gibson 2, Zalewski 2, Mirković 0.

Śląsk: Dłoniak 24, Cesnauskis 13, Mladenović 10, Trice 7, Kinnard 5, N.Kulon 4, Burnatowski 2, Tomaszek 2, Gabiński 0, Hyży 0.

Polfarmex, beniaminek Tauron Basket Ligi, trzymał się blisko mistrzów Polski przez trzy pierwsze kwarty. Ostatnią PGE Turów wygrał jednak aż 31:18 i dzięki temu pewnie zwyciężył w całym meczu. 14 punktów dla zespołu ze Zgorzelca rzucił Łukasz Wiśniewski. W ekipie z Kutna wyróżniał się Kwamain Mitchell z 16 punktami.

PGE Turów Zgorzelec - Polfarmex Kutno 86:70 (18:14, 14:17, 23:21, 31:18)

PGE Turów: Wiśniewski 14, Chyliński 13, Kostrzewski 12, Nikolić 11, Jaramaz 10, Dylewicz 8, Gospodarek 6, Zigeranović 5, Taylor 5, Karolak 2, Kurzyński 0.

Polfamex: Mitchell 16, Dłuski 10, Bartosz 9, Jakóbczyk 8, Grochowski 7, Jarecki 6, Wołoszyn 6, Pabian 5, Malczyk 3.