9. kolejka (7-12): Śląsk ogrywa Asseco po zaciętej końcówce

,

Śląsk Wrocław pokonał Asseco Gdynia 75:73, AZS Koszalin wygrał z Polpharmą Starogard Gdański 93:69, a Stabill Jezioro zwyciężył z Kotwicą 90:78 w środowych spotkaniach dolnej szóstki Tauron Basket Ligi.

,

Śląsk Wrocław – Asseco Gdynia 75:73

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po trafieniu Romana Szymańskiego wygrywali nawet 10:3. Śląsk bardzo szybko wziął się jednak za odrabianie strat. Pod koniec pierwszej części meczu po rzutach wolnych Roberta Skibniewskiego przegrywał już tylko jednym punktem, a prowadzenie tej ekipie dał Radosław Hyży. W drugiej części meczu wrocławianie rozpoczęli budowanie przewagi. Po trójkach Dominique’a Johnsona i Michała Gabińskiego ekipa trenera Jerzego Chudeusza wygrywała już 42:29. W trzeciej kwarcie Asseco potrafiło zbliżyć się na pięć punktów po trójce Łukasza Seweryna, ale później kolejne trafienia graczy Śląska uspokajały sytuację gospodarzy. W ostatniej części meczu gdynianie zdecydowali się na jeszcze jeden zryw. W samej końcówce spotkania Po dwóch akcjach z rzędu A.J. Waltona zespół trenera Davida Dedka przegrywał tylko dwoma punktami. Po niecelnym rzucie Roberta Skibniewskiego Asseco miało jeszcze trzy szanse na doprowadzenie do dogrywki, ale ani Łukasz Seweryn, ani Walton nie trafiali.

Najlepszym zawodnikiem Śląska był Paul Miller, który zdobył 10 punktów i dziewięć zbiórek. Dominique Johnson dodał do tego 15 punktów. W ekipie Asseco wyróżniał się Ovidijus Galdikas z 13 punktami i ośmioma zbiórkami.

Tauron Basket Liga na facebooku

AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański 93:69

Zespół trenera Igora Milicicia ponownie musiał radzić sobie bez Krzysztofa Szubargi, ale mimo to rozpoczął od prowadzenia 6:0 po trafieniu LaceDariusa Dunna. Później gospodarze wygrywali nawet 11 punktami dzięki trójce Jeffa Robinsona. Przewagę 13 punktów AZS osiągnął w drugiej kwarcie po akcji 2+1 Cezarego Trybańskiego. Polpharma starała się zmniejszać te straty i dzięki trafieniu Daniela Walla przegrywała tylko 21:30, ale to koszalinianie ciągle kontrolowali sytuację na parkiecie. Tak było też w bardziej wyrównanej trzeciej kwarcie – starogardzianie ciągle nie zmniejszali strat do gospodarzy. Po rzutach wolnych Darrella Harrisa AZS wygrywał nawet 56:37. W zespole gości najwięcej punktów zdobywał Courtney Eldridge, ale w pojedynkę nie mógł zmienić losów meczu. Ostatnia część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu i koszalinianie zwyciężyli ostatecznie 93:69.

Najlepszym strzelcem AZS był Jeff Robinson, który rzucił 20 punktów. 15 punktów, pięć zbiórek i sześć asyst dołożył Bartłomiej Wołoszyn. W ekipie Polpharmy wyróżniał się Courtney Eldridge – rzucił 16 punktów.

Kotwica Kołobrzeg – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 78:90

Od samego początku bardzo aktywny w ataku był Nicchaeus Doaks, a po trójce Chaissona Allena Stabill Jezioro wygrywał nawet 15:6. Kotwica w pierwszej kwarcie jednak się nie poddawała i goście ostatecznie wygrali tę część meczu tylko pięcioma punktami. Później przewaga zespołu trenera Dariusza Szczubiała wynosiła nawet 13 punktów, a gospodarze nie potrafili zagrozić rywalom. W ataku nieźle radził sobie Rafał Bigus, ale to było za mało za skutecznie grających tarnobrzeżan. Kolejne kwarty były co prawda bardzo wyrównane, ale ciągle pod kontrolą Stabill Jeziora. W trzeciej części meczu kołobrzeżanie potrafili zbliżyć się do gości na sześć punktów po trójce Michaela Gospodarka, ale tej drużyny nie było stać na nic więcej. Sytuacja nie zmieniła się już do końca meczu, a tarnobrzeżanie nie pozwolili sobie na wyrwanie zwycięstwa. Ostatecznie wygrali 90:78.

Najlepszymi zawodnikami Stabill Jeziora byli Nicchaeus Doaks (25 punktów, 11 zbiórek) i Andrew Fitzgerald (23 punkty, 14 zbiórek). W Kotwicy wyróżniał się Rafał Bigus - zdobył 24 punktu i 11 zbiórek.