9. kolejka (1-6): PGE Turów pewnie wygywa we Włocławku

,

PGE Turów kontrolował cały mecz we Włocławku i ostatecznie wygrał z Anwilem 94:69. Trefl Sopot pokonał Rosę Radom 73:66 w pierwszym spotkaniu 9. kolejki Tauron Basket Ligi. W innym meczu Stelmet wygrał w Słupsku z Energą Czarnymi 77:73.

,

Anwil Włocławek – PGE Turów Zgorzelec 69:94

Mecz rozpoczął się od akcji 2+1 J.P. Prince’a, ale później Anwil zdobył siedem punktów z rzędu. PGE Turów szybko rozpoczął budowanie przewagi i po trójce Łuaksza Wiśniewskiego oraz akcji 2+1 Ivana Zigeranovicia wygrywał 21:14. Na początku drugiej kwarty włocławianie 7:0 i zbliżyli się do rywali na zaledwie dwa punkty, ale ekipa trenera Miodraga Rajkovicia szybko opanowała sytuację. Trafienia Mike’a Taylora oraz Prince’a pozwoliły gościom wygrywać nawet 54:40. Trzecia kwarta to popis gry PGE Turowa. Zespół ze Zgorzelca wygrał ją aż 19:7, a bardzo dobrze spisywali się przede wszystkim Taylor, Prince i Damian Kulig. Po trójce Piotra Stelmacha goście wygrywali nawet 73:45. W ostatniej części gry nic już nie mogło się zmienić. W ekipie Anwilu nie grał Seid Hajrić.

Najlepszym strzelcem zgorzeleckiej ekipy był J.P. Prince z 17 punktami i sześcioma zbiórkami. Damian Kulig dołożył 14 punktów i 10 zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Michał Sokołowski z 15 punktami.

Rosa Radom – Trefl Sopot 66:73

Świetnie spotkanie rozpoczął przede wszystkim Łukasz Majewski. To po jego ośmiu punktach Rosa prowadziła 8:4. Później gospodarze potrafili prowadzić nawet sześcioma punktami dzięki trafieniu Koriego Luciousa. W ekipie Trefla wyróżniał się Paweł Leończyk, ale dobra gra podkoszowego nie wystarczała na radomian. Drugą kwartę zespół trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczął od serii 9:0 i po akcji Damiana Jeszke wygrywał już 32:18. Pod koniec tej części meczu Trefl zbliżył się do rywali na siedem punktów, ale trafienie Roberta Witki dało 10 punktów prowadzenia gospodarzom po pierwszej połowie. Sopocianie rozpoczęli odrabianie strat w końcówce trzeciej kwarty. Do remisu doprowadziły punkty zdobyte przez Yemi Gadri-Nicholsona, a prowadzenie dał gościom Michał Michalak. W ostatniej kwarcie goście pozwolili Rosie na zdobycie zaledwie 10 punktów i nie dali szans rywalom na wyprzedzenie się. Ostatecznie po rzucie wolnym Adama Waczyńskiego Trefl wygrał 73:66.

Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Dariusa Maskoliunasa był Paweł Leończyk, który zdobył 14 punktów, dziewięć zbiórek i cztery asysty. Lance Jeter dołożył do tego 10 punktów. W ekipie Rosy wyróżniał się Jakub Dłoniak z 17 punktami.

Tauron Basket Liga na facebooku

Energa Czarni Słupsk – Stelmet Zielona Góra 73:77

Udany początek spotkania zanotowali gospodarze, którzy po trafieniu Derricka Zimmermana wygrywali 6:0. Mistrzowie starali się być jednak w grze i szybko doprowadzili do remisu po trójce Przemysława Zamojskiego. To jednak Energa Czarni przez większą część pierwszej kwarty utrzymywali się na prowadzeniu. Na początku drugiej części meczu po trójce Craiga Brackinsa Stelmet wygrywał nawet czterema punktami. Spotkanie było jednak ciągle bardzo wyrównane i zespół będący na prowadzeniu co chwilę się zmieniał. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali zielonogórzanie dzięki rzutowi z dystansu Brackinsa. Trzecia i czwarta kwarta były ponownie wyrównane, ale w końcówce ostatniej części meczu to Stelmet zbudował przewagę. Skuteczny na linii rzutów wolnych był przede wszystkim Przemysław Zamojski i to głównie dzięki jego rzutom zielonogórzanie wygrali ostatecznie 77:73.

Przemysław Zamojski był najlepszym strzelcem Stelmetu z 13 punktami. Łukasz Koszarek dołożył 12 punktów i siedem zbiórek. Świetny mecz Garretta Stutza nie pomógł Enerdze Czarnym w odniesieniu zwycięstwa. Amerykanin zdobył 25 punktów i 16 zbiórek.