Europuchar: Stelmet ogrywa Valencię

,

Stelmet Zielona Góra wygrał pierwszy mecz w Europucharze w tym sezonie. Mistrzowie Polski pokonali Valencię 82:77. Christian Eyenga zdobył 16 punktów i pięć zbiórek.

,

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane, a wielką ochotę do gry pokazywał przede wszystkim Christian Eyenga. Po jego kolejnym trafieniu Stelmet wygrywał 13:9. Trudnym rywalem dla zielonogórzan był Rafa Martinez – dzięki jego trójce Valencia odzyskała prowadzenie. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali ostatecznie 20:18. W drugiej części meczu zespół trenera Mihailo Uvalina potrafił wygrywać czterema punktami po rzutach z dystansu Craiga Brackinsa i Kamila Chanasa. Hiszpanie nie pozwalali jednak na wiele więcej. Wynik był jednak ciągle bliski remisu, a po pierwszej połowie goście mieli przewagę tylko dwóch punktów.

W trzeciej kwarcie Stelmet często rzucał za trzy i było to dla tej drużyny opłacalne. Dzięki trafieniom z dystansu mistrzowie Polski mogli uciekać hiszpańskiej ekipie. Po akcji Marcina Sroki wygrywali sześcioma punktami. Trafienie Mantasa Cesnauskisa na koniec tej części meczu oznaczało prowadzenie 64:56. W ostatniej kwarcie zielonogórzanie mieli przewagę nawet dziesięciu punktów, ale Valencia potrafiła się zbliżyć nawet na trzy punkty. W samej końcówce po akcji Olivera Lafayette’a goście wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Na linii rzutów wolnych w ostatnich sekundach nie zawodzili jednak Kamil Chanasa i Łukasz Koszarek. Dzięki temu Stelmet wygrał pierwszy mecz w Europucharze w tym sezonie.

Stelmet Zielona Góra - Valencia Basket Club 82:77 (20:18, 20:24, 24:14, 18:21)

Stelmet: Eyenga 16, Koszarek 14, Cel 12, Chanas 12, Dragicević 8, Sroka 8, Brackins 7, Cesnauskis 3, Hrycaniuk 2

Valencia: Doelmann 19, Sato 16, Martinez 14, Ribas 9, Lafayette 9, Triguero 4, Dubljević 4, Barton 2, van Rossom 0